Цікава статистика державних закупівель у сфері охорони здоров’я Запорізької області


By yana - Posted on 08 Декабрь 2014

Цікава статистика державних закупівель у сфері охорони здоров’я Запорізької області

 

За даними офіційного веб-порталу «Державні закупівлі» за 11 місяців 2014 року по Запорізькій області було заявлено 187 тендерних закупівель у галузі «Медицина та соціальна сфера». З них завершені з визначенням переможця лише 91 та ще 7 відбулися частково. Тобто закупівлі відбуваються лише у 50% випадків, у всіх останніх випадках їх доводиться проводити вдруге, а це додатковий час та безумовно кошти.

Загальна сума проведених торгів склала майже 113 млн. грн..  Найактивніше торги проходили у першому півріччі, так лише у червні  закупи склали близько 50 млн.грн. Найбільшу суму 39,7 млн. гривень було витрачено на придбання ліків, 32,3 млн. витрачено на придбання інструментів та приладів медичних, ще 15 млн. на обслуговування койко-ліжок лікарень та санаторних закладів.

Цікавим є також і аналіз переможців торгів. Так на першому місті ТОВ «Ренарт» із сумою понад  23 млн.грн.  За даними порталу «Наші гроші» ця фірма здійснила швидкий злет на ринку фармацевтики, основана  приватною особою на прикінці 2009 року, вже у 2010 році вона посіла 30 місце, а у 2012 25 місце загального рейтингу переможців державних закупівель. На другому місці ТОВ «БаДМ» із 10 млн.грн., знаний учасник медичних тендерів, якій стійко утримує 3 місце загального рейтингу. Дніпропетровська компанія «БаДМ» є одним з найбільших дистрибуторів фармацевтичних препаратів в Україні який нажаль звинувачувався Антимонопольним комітетом за участь у змовах під час тендерів на постачання лікарських препаратів в різних куточках країни.