Прес-конференція по проблемам медичних закупівель у Запоріжжі


By yana - Posted on 27 Декабрь 2014

Прес-конференція по проблемам медичних закупівель у Запоріжжі

У Запоріжжі пройшла прес-конференція по першим підсумкам роботи  громадських активістів у сфері моніторингу державних закупівель в галузі медицини.

Керівник проекту у Запорізькому регіоні, Вікторія Агентаєва, розповіла про цілі проекту та засоби їх досягнення. Так, група громадських активістів протягом шести місяців буде проводити аналіз поточного стану та перебіг реалізації програм боротьби з найстрашнішими хворобами сьогодення, у фокусі уваги опиняться всі витрати медичних установ регіону, іх цільовий характер, підзаконність процедур здійснення. Основним інструментом моніторингу виступить Закон України "Про доступ до публічної інформації", а також офіційні інтернет ресурси з державних закупівель.
На протязі першого місяця реалізації проекту було направлено близько 30 інформаційних запитів до обласної, міських та районних адміністрацій, отримана інформація дозволяє зробити перші висновки, щодо обсягів фінансування та цільового характеру медичних витрат. Крім того аналіз проведених у 2014 році закупівель (tender.me.gov.ua) показав вкрай скрутну ситуацію з проведеням тендерів на закупівлю ліків та обладнання.

Журналістів цікавило перш за все те яким чином громадські активісти планують впливати на покращення ситуації в цій сфері. На що вони отримали наступну відповідь:
- У разі виявлення порушень ми звертаємося до правоохоронних органів, направляємо запити до прокуратури, слідкуємо за перебігом розслідувань, крім того постійно інформуємо громадськість і завдяки прозорості та підконтрольності досягаємо очікуваних результатів.
Проект моніторингу медичних витрат у регіоні здійснюється при фінансовій підтримці Міжнародного фонду "Відродження"