Державне фінансування стоматологічних послуг у м.Бердянськ


By yana - Posted on 16 Январь 2015

Державне фінансування стоматологічних послуг у м.Бердянськ

Цікава ситуація склалась у м.Бердянськ із витратами відділу охорони здоров`я міста. У грудні 2014 року цей заклад оголосив тендерні закупівлі стоматологічних послуг для громадян міста на 2015 рік, про що розмістив об`яву у віснику державних закупівель №141 від 02.12.2014, торги не відбулись з першого разу, але вражає не це.
Річ у тому, що у міста не вистачає коштів на медицину, планується закрити дитячу реанімацію, скоротити кардіологічне відділення, госпітальне та ще багато чого болючого (http://goo.gl/f4y8EL). І от, у такій скрутній ситуації, відділ охорони здоров’я розширює закупівлю стоматологічних послуг майже у півтори рази. Так на 2014 рік було заплановано закупити 35 тис. відвідувань та 388 протезувань, загальною сумою 2,5 млн.грн., а на 2015 рік вже понад 48 тис. відвідувань та 525 протезувань, очікувана вартість понад 3,6 млн.грн! Згідно тендерної документації близько 150 осіб повинні відвідувати поліклініку безкоштовно щодня, а враховуючи загальну кількість мешканців міста (близько 110 тис.осіб), то практично кожен другий повинен був отримати хоча б одно безкоштовне відвідування.
Звісно стоматологія це також медицина і повинна отримувати кошти. Мають бути безкоштовні профілактичні обстеження, допомога при гострих випадках, тощо, але можливо обсяги фінансування повинні бути більш помірковані та збалансовані.
До речі, Бердянськ єдине місто Запорізької області яке здійснює процедуру закупівлі стоматологічних послуг через систему тендерів. Мабуть тому що є сенс - кошти великі, а переможець відомий заздалегідь.
Моніторинг державних закупівель здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».