Удавана конкуренція в держзакупівлях препаратів для діалізу


By yana - Posted on 23 Февраль 2015

Удавана конкуренція в держзакупівлях препаратів для діалізу

За даними вісника державних закупівель №197 від 20.02.2015р. Управління з питань охорони здоров'я Запорізької міської ради здійснило закупи ліків та устаткування для діалізу на загальну суму 22 444 647,30 (Двадцять два мільони чотириста сорок чотири тисячі шістьсот сорок сім гривень 30 копійок). Закупи проходили по трьох лотах: Лот 1 – устаткування для гемодіалізу (16 найменувань, 80527 одиниць) Лот 2 – витратні матеріали для перитонеального діалізу (7 найменувань, 13341 одиниця) Лот 3 - витратні матеріали для гострого діалізу (4 найменування, 780 одиниць). Очікувана вартість закупівлі була на 500 тисяч гривень більше фактично витраченого.

Торги відбулися, отримано економію державних коштів, ніби все гараз, однак дещо визиває занепокоєння. Детальне ознайомлення з протоколом розкриття тендерних пропозицій виявило практичну відсутність конкуренції. Так по 2 лоту було розглянуто пропозиції двох фірм ТОВ „ДІАВІТА” власник Сергій Ледін та ТОВ „ЛІНК-МЕДИТАЛ” власник Микола Баришевський. Оба конкуренти працювали разом у ТОВ "Бакмед", а ще раніше у державному підприємстві "Укрмедпостач" та неодноразово фігурували у журналістських розслідуваннях щодо махінацій у державних закупівлях: Облбольница провела фиктивный тендер на 49 миллионов, В ожидании проверки на вшивость.

Що стосується першого та третього лоту, то й тут є відчуття імітації конкуренції. На торги було подано пропозиції також лише двох фірм: ТОВ "Ренарт" та ТОВ "ТТВ-Дом". У багатьох торгах вони виступають разом і хоча між власниками не має такого чіткого звязку, як у попередньому випадку та за рядом не прямих факторів бачимо також певний зв'язок. Цікаве журналістське розслідування опубліковано на порталі strichka.com Деньги на крови: Диализные монополии.